left
Fundatia Inter-Art Fundatia Inter-Art
         bine ai venit / welcome
Fundaţia Inter-Art Foundation Aiud, Romania
  home Portal AiudOnline  
  home Centrul Cultural L. Rebreanu  
menu
menu  
PAGINĂ MENŢINUTĂ DE AIUDONLINE.RO
căutare rapidă aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul?
înscrie-te acum în lista
aiudenilor de pretutindeni.
fotolix.ro fotolix.ro
 
BIENALA INTERCONTINENTALA DE GRAFICA MICA / INTERCONTINENTAL BIENNIAL OF SMALL GRAPHICS 2016  
romana   home | premii | artistii | regulamentul | download |   | I, 2006 | II, 2008 | III, 2010 | IV, 2012 | V, 2014
english   home | prizes | artists | regulations | download |   | Ist, 2006 | IInd, 2008 | IIIrd, 2010 | IVth, 2012 | Vth, 2014
Lista cu artistii înscrisi / The list of artists subscribed
au fost acceptaţi 110 de artişti din 26 de ţări de pe toate continentele / 110 artists were accepted from 26 countries from all continents

EUROPA
Turcia: Melihat Tűzűn, Mustafa Cevat Atalay, Külük Cihan Sule, Esra Aydin, Aysun Cancat, Ibrahim Erdek
Belarus: Marina Maroz
Bulgaria: Rumen Deshev
Bosnia & Hercegovina: Husein Sljivo
Romania: Rodica Strugaru, Cristina Gloria Oprişa, Szűcs Enikő, Roxana Constantinescu, Alfred Schupler, Loredana Muntean, Horváth Gyöngyvér, Selejan Elena Felicia, Lucia Păşcuţ, Bogdan Degan, Alexandra Cahniţă, Simona-Maria Lazăr, George Roşoga, Elena Dăscălescu, Mădălina Stan, Nicolae Nerţan, Adriana Andrei, Opriş Dorina Maria, Rodica Ailincăi, Ileana Grivu, Şufană Adina Larisa, Cristian Graure, Dorina Laura Duduleanu, Natalia Bica, Diana Mureşan, Elisabeta Klanicza, Rodica Pungea, Cristina Ionaş, Cosmina Bobeş, Andreea Cioara, Ionela Aparaschivei, Dana Solovăstru, Barbara Popa, Gabriela Marica, Marian Truţulescu, Anca Sas, Elena Cristea, Stefan Balog, Sandor Albert, Andrei Bako, Mihaela Bako, Dorel Găină, Aleksandra Prigov
Slovacia: Blazej Balaz, Maria Balazova
Serbia: Jovana Mitic, Snezana Kezele, Dula Santa
Macedonia: Elena Gjorgjievska
Muntenegru: Jelena Jovancov
Polonia: Lukasz Cywicki, Pawel Delekta, Eugeniusz Delekta, Anna Trojanowska, Lukasz Koniuszy, Marta Maczka, Barbara Niscior, Alicija Snoch – Pawlowska
Suedia: Tibor Jaeger
Franta: Szakacs Yvette
Germania: Viktor Anghius Locker, Michael Wagner
Rusia: Anna Nikiforova, Olga Orel, Natalia Brovina-Goncharova
Croaţia: Karlovic Tihana
Regiunea Kosovo: Valdeta Veliu Vuciterna

AMERICA
SUA: Patricia Goodrich, James Carroll, Ted Ormai, Karl Lorenzen
Peru: Julio Garay Terrazas, Manuel Lau
Haiti: Valerie Noisette, Patrick Cauvin, Patsye Delatour, Garry Laurent
Brazilia: Adriano Castro, Ipiraja Gerson, Andrea Dall'olio, Carlos Nascimento, Sandra Montenegro

ASIA
Taiwan (R.O.C.):
Hyun-Jin Kim, Lee Yiting, Liu Yu.Fang
Corea de Sud: Clemens Beungkun Sou
Iran: Mehrdad Khataei
India: Shah Lajja, Patel Dushyant, Kastha Ramendra Nath, Dithi Chakrabortty, Biman Ghosh, Rajesh Kumar Singh, Dheeraj Yadav, Rahul Jain, Rahul Chaudhury
Japonia: Jun Sato, Mutsumi Sato

AFRICA
Egipt: Mohamed Zakaria Soltan

OCEANIA
Australia: Cleo Wilkinson

   
top
right  
  img
 
img  
Powered by Robilix WEB       Copyright AiudOnline.ro ©
:: 2002 - 2010 ::
Portal Aiud  |  Robilix - Web Design & Identity  |  Foto Robilix  |  Fundatia "Inter-Art"  |  Centrul Cultural "L. Rebreanu" Aiud  |  Loteria vizelor  |  Rent a car  |  Stiri Auto  |