left
Fundatia Inter-Art Fundatia Inter-Art
         bine ai venit / welcome
Fundaţia Inter-Art Foundation Aiud, Romania
  home Portal AiudOnline  
  home Centrul Cultural L. Rebreanu  
menu
menu  
PAGINĂ MENŢINUTĂ DE AIUDONLINE.RO
căutare rapidă aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul?
înscrie-te acum în lista
aiudenilor de pretutindeni.
fotolix.ro fotolix.ro
 
proiecte inter-art projects  
tabere internationale inter-art international art camps
inter-art 1996 - 2005
 
10- 26 august 2005, Xth edition

- organizers: Inter-Art Foundation Aiud, Aiud City Hall, Casa de Culturã “Liviu Rebreanu” Aiud

- under the patronage of the: National Commission of Romania for UNESCO

- collaborators: Ministerul Culturii si Cultelor, Consiliul Judetean Alba, Institutia Prefectului Alba, Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Alba, Directia pentru Cultura, Culte si Patrimoniu Cultural National Alba

- camp leader: Stefan Balog

- the organizers team: Ioan Hadarig (art director), Robert Lixandru (general secretary), Zoltán Balog (administrativ director), Ioana Savu (art consultant), Ioana Câmpean (translator), Ovidiu Ciumas (medical assistant)

- UNESCO coordinator: Cristina Lorent

- coordinators: Emil Ungur, Ana Maria Oarga, Iuliu Horvath, Adriana Bucur, Ioana Sucala

- participants: Eva Mazzucco (Austria), Elsa Martini (Albania), Chris Furse (United Kingdom), Dimitar Velichkov (Bulgaria), Li Geye (China), Ashraf Abbas El Hady (Egipt), Gerd Messman (Germany), Cristiana Iliopolos (Grecia), Iorgos Iliopolos (Grecia), Patrick Cauvin (Haiti), Chiru Chakravarty (India), Vitalie Butescu (Rep. of Moldova), Jose Mayoral (Spain), Lojze Kalinsek (Slovenia), Thomas Jernigan (USA), Özlem Kalkan Erenus (Turkey), Klotz Miklos (Hungary), Holányi Julianna (Hungary), Szocs Andrea (Hungary), Ion Salisteanu (Romania - Bucuresti), Ana Zoe Pop (Romania - Bucuresti), Kleh Gyongyver (Romania - Bucuresti), Elena Dascalescu (Romania - Bucuresti), Horvath Gyongyver (Romania - Cluj Napoca), Andor Komives (Romania - Cluj Napoca), Teofil Stiop (Romania - Oradea), Fulop Maria (Romania - Sovata), Mihaela Bako (Romania - Aiud), Andrei Bako (Romania - Aiud), Alexandru Iuga (Romania - Aiud), Ciprian Hopartean (Romania - Aiud), Horvath Attila (Romania - Aiud), Daniela Stanoiu (Romania - Aiud), Rodica Pungea (Romania - Aiud), Robert Lixandru (Romania - Aiud), Stefan Balog (Romania - Aiud)


11- 25 august 2004, IXth edition

- organizers: Inter-Art Foundation Aiud, Aiud City Hall, Casa de Culturã “Liviu Rebreanu” Aiud

- collaborators: Directia pentru Culturã, Culte si Patrimoniu Cultural National Alba, Comisia Nationalã a României pentru UNESCO, Consiliul Judetean Alba, Prefectura Alba, Centrul Judetean al Creatiei Populare Alba, U.S. Peace - Corps Romania

- camp leader: Balog István

- the organizers team: Ioan Hadarig (art director), Robert Lixandru (general secretary), Zoltán Balog (administrativ director), Ioana Câmpean (translator), Emil Ungur (coordinator), Ioana Savu (coordinator), Iuliu Horvath (coordinator), Brian Crowe (u.s. peace corps volunteer), Ana Maria Oarga (coordinator), Casandra Ioan (coordinator), Ovidiu Ciumas (coordinator)

- participants: Eva Mazzucco (Austria), Gerhard Schmidbauer (Austria), Dimitar Velichkov (Bulgaria), Ehab Abdalla Yousef (Egipt), Cristiana Iliopolos (Grecia), Iorgos Iliopolos (Grecia), Jacek Cichon (Poland), Ion Chitoroaga (Rep. of Moldova), Serghei Smirnov (Rusia), Lojze Kalinsek (Slovenia), Tom Jernigan (USA), Serif Gunyar (Turkey), Özlem Kalkan Erenus (Turkey), Simion Moisei (Ukrain), Klotz Miklos (Hungary), Holányi Julianna (Hungary), Szocs Andrea (Hungary), Angela Tomaselli (Romania - Bucuresti), Ana Zoe Pop (Romania - Bucuresti), Kleh Gyongyver (Romania - Bucuresti), Letitia Oprisan (Romania - Bucuresti), Mircea Boeriu (Romania - Blaj), Horvath Gyongyver (Romania - Cluj Napoca), Fulop Maria (Romania - Sovata), Andor Komives (Romania - Cluj Napoca), Daniela Stanoiu (Romania - Aiud), Rodica Pungea (Romania - Aiud), Horvath Attila (Romania - Aiud), Mena Zapototchi (Romania - Aiud), Robert Lixandru (Romania - Aiud), Albert Sandor (Romania - Aiud), Stefan Balog (Romania - Aiud), Mihaela Bako (Romania - Aiud), Andrei Bako (Romania - Aiud)


10- 26 august 2003, VIIIth edition

- organizers: Inter-Art Foundation Aiud, Aiud City Hall

- collaborators: Ministerul Culturii si Cultelor Directia Integrare Europeanã, Armonizare, Media, Comisia Nationalã a României pentru UNESCO, Consiliul Judetean Alba, Prefectura Alba, Centrul Judetean al Creatiei Populare Alba, Directia pentru Culturã, Culte si Patrimoniu Cultural National Alba, Casa de Culturã “Liviu Rebreanu” Aiud.

- camp leader: Balog István

- the organizers team: Ioan Hadarig (art director), Robert Lixandru (general secretary), Zoltán Balog (administrativ director), Dorel Lazar (coordinator), Ioana Câmpean (translator), Emil Ungur (coordinator), Ioana Savu (coordinator), Daniel Cristescu (coordinator), Cora Crisan (coordinator), Iuliu Horvath (coordinator)

- participants: Chiru Chakravarty (India), Iorgos Iliopolos (Grecia), Dimitar Velichkov (Bulgaria), Teodor Buzu (Czekh Republic), Ehab Abdalla Yousef (Egipt), Ashraf Abbas Hosen (Egipt), Karola Teschler (Germany), Gerd Messman (Germany), Lojze Kalinsek (Slovenia), Janez Zalaznik (Slovenia), Özlem Kalkan Erenus (Turkey), Eva Mazzucco (Austria), Renata Cywicki & Janusz Jerzy (Poland), Jacek Cichon (Poland), Olga Percinschi (Rep. of Moldova), Dan Cioca (USA), B. Molnár Zsuzsa (Hungary), Holányi Julianna (Hungary), Klotz Miklos (Hungary), Ion Salisteanu (Romania - Bucuresti), Angela Lazar (Romania - Bucuresti), Angela Tomaselli (Romania - Bucuresti), Ana Zoe Pop (Romania - Bucuresti), Elena Dascalescu (Romania - Bucuresti), Kleh Gyongyver (Romania - Bucuresti), Cosmin Cocis (Romania - Ocna Mures), Horvath Gyongyver (Romania - Cluj Napoca), Szocs Andrea (Hungary), Fulop Maria (Romania - Sovata), Adriana Ilie (Romania - Aiud), Mena Zapotochi (Romania - Aiud), Dana Stanoiu Breaz (Romania - Aiud), Rodica Pungea (Romania - Aiud), Andras Andrea (Romania - Aiud), Victor cacovean (Romania - Aiud), Andrei Bako (Romania - Aiud), Albert Sandor (Romania - Aiud), Horvath Attila (Romania - Aiud), Stefan Balog (Romania - Aiud


11- 27 august 2002, VIIth edition

- organizers: Inter-Art Foundation Aiud, Aiud City Hall

- collaborators: Ministerul Culturii si Cultelor – Directia Minoritati Nationale, Consiliul Judetean Alba, Comisia Nationala a României pentru UNESCO, Centrul Judetean al Creatiei Populare Alba, Directia pentru Cultura, Culte si Patrimoniu Cultural National Alba, Prefectura Alba, Casa de Cultura “Liviu Rebreanu” Aiud

- camp leader: Balog István

- the organizers team: Ioan Hadarig (art director), Robert Lixandru (general secretary), Zoltán Balog (administrativ director), Ioana Câmpean (translator)

- assistants: Andrei Bakó, Bogdan Klaster, Iuliu Horváth, Ioana Savu, Diana Tiutiu, Emil Ungur

- participants: Nicolas Esteban Vass (Argentina), Eva Mazzucco (Austria), Leonardo Jeszensky (Brasil), Dimitar Velichkov (Bulgaria), Ashraf Abbas Hosen, Ehab Abdalla Yousef (Egipt), Dorothea Fleiss (Germany), Iorgos Iliopolos (Grecia), Chiru Chakravarty (India), Jacek Cichon (Poland), Olga Percinschi (Rep. of Moldova), Jasna Kozar, Leon Pisek (Slovenia), Dan Cioca (USA), Marjgret Bjesse, Lucia Wehrl (Sweden), Özlem Kalkan Erenus (Turkey), B. Molnár Zsuzsa, Holányi Julianna, Nagyné Veres Róza, Dr. Pataj Pál, Polányi László (Hungary), Horea Cucerzan, Elena Dascalescu, Aurel Dumitru, Mária Fülöp, Gyöngyvér Horváth, Gyöngyvér Kléh, Ana Zoe Pop, Serban Rosca, Andrea Szöcs, Andrea András, Andrei Bakó, István Balog, Victor Cacovean, Attila Horváth, Adriana Ilie, Marcel Muntean, Rodica Pungea, Albert Sándor (România)


17 – 31 august 2001, VIth edition

- organizers: Inter-Art Foundation Aiud, Consiliul Local – Primaria Aiud

- collaborators: Ministerul Culturii si Cultelor – Directia Minoritati Nationale, Consiliul Judetean Alba, Comisia Nationala a României pentru UNESCO, Casa de Cultura “Liviu Rebreanu” Aiud

- camp leader: Balog István

- consiliul de administratie: Ioan Hadarig (art director), Lixandru Robert (general secretary), Balog Zoltán (administrativ director)

- coordonatori: Diana Tiutiu, Bogdan Klaster, Andrei Bakó, Ioana Savu

- translator: Ioana Câmpean

- participants: Eva Mazzucco, Gerhard Schmidtbauer (Austria), Dimitri Makhomet (Belarus). Dimitar Velichkov (Bulgaria), Dorothea Fleiss, Karola Teschler (Germany), Elena Garstea (Rep. of Moldova), Aleksej Mukusev (Rusia), Özlem Kalkan Erenus (Turkey), Roman Laszlo (Ukrain), Dr, Pataj Pál, Nagyné Veres Róza, Novák Hanga, Polányi László, Holányi Julianna, B. Molnár Zsuzsa, Rezsonya Katalin, Hollosy Katalin, Hevesi Nagy Anikó (Hungary), Horváth Gyöngyvér, Fülöp Mária, Kléh Gyöngyvér, Anamaria Gârga, Ana Zoe Pop, Szöcs Andrea, Gabriel Dinu, Barla Csenge, Oana Ildikó Muresan, Adriana Ilie, Horváth Attila, Emilian Savinescu, András Andrea, Victor Cacovean, Rodica Deák, Marcel Muntean, Eugen Savinescu, Raul Oltean (România)


17 – 30 august 2000, Vth edition

- organizers: Fundatia Inter-Art, Aiud City Hall

- collaborators: Ministerul Culturii – Directia Arte Vizuale, Directia Minoritati Nationale, Consiliul Judetean Alba – Centrul Judeteal al Creatiei Populare Alba, Revista “Sfidari”, Casa de Cultura “Liviu Rebreanu” Aiud, Muzeul de Istorie Aiud, Fundatia “A. Marius”, filiala Aiud

- camp leader: Balog István

- consiliul de administratie: Ioan Hadarig, Robert Lixandru, Sorin Anca, Fodor Ladislau

- participants: Eva Mazzucco, Egidius Golob (Austria), Dimitar Velichkov (Bulgaria), Andre Veillas, Rene Chevalier (Franta), Sorin Anca, Dorothea Fleiss (Germany), Chiru Chakravarty (India), Caraman Olga (Rep. of Moldova), Niita Indongo (Namibia), Dr, Pataj Pál, Novák Hanga, Polányi László, Notári Krisztina, Holányi Julianna, Hevesi Nagy Anikó, Nagyné Veres Róza (Hungary), Raluca Popa, Fülöp Mária, Ovidiu Petroman, Frunza Mihai, Kléh Gyöngyvér, Szöcs Andrea, Chidean Roxana, Horváth Gyöngyvér, Adriana Ilie, Horváth Attila, Alexandru Iuga, Emanuela Zapototchi, Victor Cacovean, Emilian Savinescu, Eugen Savinescu, András Andrea, Oltean Raul, Iuliu Martis (România)


14 – 27 august 1999, IVth edition

- organizers: Consiliul local – Primaria Aiud, Fundatia “Inter-art”, Fundatia “A. Marius” Cluj Napoca, filiala Aiud

- collaborators: Ministerul Culturii – Directia Arte Vizuale, Consiliul Judetean Alba –Centrul Judetean al Creatiei Populare Alba, Centrul Cultural din Salzburg (Austria), Casa de Cultura “Liviu Rebreanu” Aiud, Muzeul de Istorie Aiud

- camp leader: Balog István

- consiliul de administratie: Sorin Anca, Fodor Ladislau, Ioan Hadarig, Lixandru Robert

- participants: Eva Mazzucco, Egedius Golob, Gerlinda Hochhauser (Austria), Dimitar Konstandinov (Bulgaria), Luc Joly (Elvetia), Monika Krato, Sorin Anca (Germany), Ivan Iacob Steinberger (Israel), Borislav Vojislav Nanovic (Iugoslavia), Vladimir Tabac (Rep. of Moldova), Lieke Peeters (Olanda), Jose Carlos de Jesus Comes, Jase Miguel Peres Arauijo (Portugalia), Mukusev Alekszej Kazbekovics (Rusia), Oleg Nedoshytko, Alexander Shwets (Ukrain), Dr. Pataj Pál, Holányi Julianna, Notári Krisztina, Nagyné Veres Róza, Polányi László, Hollosy Katalin, Pánti Imre, Czinege Sándor (Hungary), Fülöp Mária, Jercan Gabriel-Marius, Kléh Gyöngyvér, Szöcs Andrea, Rotta Giuseppe, Horváth Gyöngyvér, Frunza Mihai, Muresan Vasile, Horváth Attila, Ilie Adriana, Iuga Alexandru, Savinescu Emilian. Savinescu Eugen, András Andrea, Horvat Horea, Cacovean Victor, Oltean Raul (România)


10 – 23 august 1998, IIIrd edition

- organizers: Consiliul local – Primaria Aiud, Fundatia “Inter-art”, Fundatia “A. Marius” Cluj Napoca, filiala Aiud

- collaborators: Ministerul Culturii – Directia Arte Vizuale, Consiliul Judetean Alba –Centrul Judetean al Creatiei Populare Alba, Centrul Cultural din Salzburg (Austria), Casa de Cultura “Liviu Rebreanu” Aiud

- camp leader: Balog István

- consiliul de administratie: Ioan Hadarig, Fodor Ladislau, Lixandru Robert

- participants: Eva Mazzucco, Egidius Golob, Brigitte Bader, Herbert Hapferweiser (Austria), Dimitar Kostandinov (Bulgaria), Vanja Hudina (Croatia), Sorin Anca (Germany), Ivan Iacob Steinberger (Israel), Afanasie Oprea, Maria Oprea (Rep. of Moldova), Lucia Wehrl (Sweden), Oleg Nedoshytko (Ukrain), Dr. Pataj Pál, Hevesi Nagy Anikó, Nagyné Veres Róza, Novák Hanga, Holányi Julianna, Nagy Zopán, Puj Tivadar (Hungary), Boitor Viorica, Fülöp Mária, Popa Claudiu, Horváth Gyöngyvér, Frunza Mihai, Kléh Gyöngyvér, Imets László, Adriana Ilie, Bálint Rodica, Bardi Cristina, András Andrea, Horváth Attila, Savinescu Eugen, Savinescu Emilian, Cotoara Calin, Cacovean Victor, Iuga Alexandru, Ela Martin, Deak Alpár, Lovász Noémi, Alin Gavrila, Romi Chiorean, Horhat Horea (Romania)


10 – 23 august 1997, IInd edition

- organizers: Consiliul Local Aiud, Societatea Maghiara de Cultura din Transilvania - filiala Alba

- collaborators: Ministerul Culturii – Directia Arte Vizuale, Fundatia “Bethel”, Casa de Cultura “Liviu Rebreanu” Aiud Centrul Cultural din Salzburg (Austria),

- camp leaders: Balog István si Mezei Sándor

- participants: Eva Mazzucco, Egidius Golob, Brigitte Bader, Gertl Thuswaldner (Austria), Jan Sweet (Australia), Dimitar Kostamdinov (Bulgaria), Trojan Marian Josef (Poland), Lucia Wehrl (Sweden), Catherine Isack (USA) Pataj Pál, Holányi Julianna, Nagyné Veres Róza, Hevesi Nagy Anikó, Novák Hanga (Hungary), Boitor Viorica, Fülöp Mária, Bardi Natalia, Cacovean Victor, Kiss Ibolya, Gavrila Alin, Imets László, Mihai Dascalu, Camelia Ciobanu, Bota Ana, Adorján Mária, Horváth Attila, Harácsek Zoltán, Ferencz Károly, Rusu Ioan, Iuga Alexandru, Bota Valentin, Szöcs Andrea (România)


10 - 23 august 1996, Ist edition

- organizers: Consiliul Local Aiud, Societatea Maghiara de Cultura din Transilvania (EMKE)

- camp leaders: Balog István, Mezei Sándor

- participants: Eva Mazzucco, Egidius Golob, Franz Heis (Austria), Dimiter Kostandivov, Angel Gadjev (Bulgaria), Wang Yichu, Wang Jie Yen, Liu Yici (China), Ivan Iacob Steinberger (Israel),Afanasie Oprea (Rep. of Moldova), Trojan Marian Josef (Poland), Pataj Pál, Holányi Julianna, Nagyné Veres Róza, Dioszeginé Biró Ilona (Hungary), Szöcs Andréa, Cacovean Victor, Iuga Alexandru, Adorján Mária, Harácsek Zoltán, Boitor Viorica, Fülöp Mária, Alin Gavrila, Kiss Ibolya, Rusu Ioan, Ciobanu Camelia, Dascalu Mihai, Bardi Natalia, Ferencz Károly, Horváth Attila, Horhat Horea, Bota Ana, Bota Valentin, Imets László (România)

 
top
right  
  img
 
img  
Powered by Robilix WEB       Copyright AiudOnline.ro ©
:: 2002 - 2010 ::
Portal Aiud  |  Robilix - Web Design & Identity  |  Foto Robilix  |  Fundatia "Inter-Art"  |  Centrul Cultural "L. Rebreanu" Aiud  |  Loteria vizelor  |  Rent a car  |  Stiri Auto  |